> Zakład Przetwórstwa Mleczarskiego Dominik
Zakład Przetwórstwa Mleczarskiego - Dominik
Żywnościokilometry - 80
„Dominik” to firma z 20letnią tradycją w przetwórstwie krowiego mleka. Znajduje się w miejscowości Wielogłowy koło Nowego Sącza. Pan Janusz Dominik od połowy lat 90 wraz z rodzicami Zofią i Janem zajmowali się najpierw skupem mleka, a następnie rozpoczęli produkcję wyrobów mleczarskich na bazie mleka pozyskiwanego głównie z lokalnych gospodarstw Mleko stosowane w produkcji w ZPM DOMINIK skupowane jest w górskich rejonach Beskidu Sądeckiego, Doliny Dunajca i Łemkowszczyzny, od rolników prowadzących niewielkie gospodarstwa rolne, posiadające przeciętnie kilka krów, najczęściej czerwonej rasy polskiej. W gospodarstwach tych zwierzęta otaczane są szczególną troską, często traktowane wręcz jak członkowie rodzin. Tradycyjnie karmione dają rzeczywiście dobre i zdrowe mleko, z którego można wyprodukować doskonałe wyroby mleczarskie. Karma dla nich pochodzi z czystych ekologicznie terenów, gdzie działalność gospodarcza człowieka nie dokonała jeszcze spustoszenia w ekosystemach przyrodniczych. Łąki, na których pasą się zwierzęta porastają pierwotną, naturalną, różnorodną i nie zmienioną przez człowieka roślinnością. W jej skład wchodzą różne gatunki traw, koniczyna i różnorakie zioła. Ma to duży wpływ na specyficzny, niepowtarzalny smak mleka, a w konsekwencji wyrobów z niego otrzymanych.

W 2010 roku w oparciu o ekologiczne mleko „Dominik” wprowadził do produkcji linię ekologicznych wyrobów ŁEMKOWYNA. Jogurt, śmietana, kefir i twaróg Łemkowyna są produkowane z ekologicznego mleka z Łemkowszczyzny według tradycyjnych receptur w bardzo wysokim reżimie technologicznym i higienicznym . Pozwala to na wyprodukowanie towarów o wysokiej jakości zdrowotnej, stałej powtarzalności i wyrafinowanych walorach smakowych.

Firma była doceniana i nagradzana na wieku konkursach i wystawach .W 2011 Kapituła konkursu „AGRO POLSKA” potwierdzała jakość produktów godłem i stosowną licencją. Podobnie stało się w roku 2012, ale tym razem dodatkowo ZPM DOMINIK wyróżniona została licencją „EKO AGRO POLAND” w uznaniu jakości produktów ekologicznych. Stowarzyszenie im. E. Kwiatkowskiego ponownie wyróżniło firmę tytułem „Polski Producent Żywności 2012”.
© Comarch SA 2017. All rights reserved Powered by Comarch e-Sklep ®