> Perła Swoszowic
Producent- Rozlewnia Naturalnej Wody Mineralnej Perła Swoszowic
Żywnościokilometry - 10
Już blisko dwieście lat Uzdrowisko Swoszowice leczy wodą „Sanus per aquam”- „Zdrowie dzięki wodzie". W 1807 r. Swoszowice kupił prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego Feliks Radwański. Zbudował on dom zdrojowy "Łazienki", do których doprowadzono wodę siarczkową drewnianymi rynnami, oraz wzniósł kilka budynków przeznaczonych na mieszkania dla gości. W 1811 roku Uzdrowisko zostało formalnie otwarte. Stosunkowo dobre lata trwały do 1831 r., kiedy to Powstanie Listopadowe i związane z nim zamknięcie komory celnej w Podgórzu, a następnie epidemia cholery doprowadziły Swoszowice do upadku trwającego blisko 30 lat. W 1859 r. Zdrój i przyległe tereny zostały zakupione przez Spółkę Zdrojowisk Krajowych utworzoną z inicjatywy Prezesa dr Józefa Dietla. Energia Józefa Dietla i członka spółki prof. dr Franciszka Skrobla doprowadziły do rozbudowy oraz do podniesienia rangi Uzdrowiska.

Obecnie Swoszowice są już częścią aglomeracji Krakowskiej i pozostają jednocześnie najmniejszym uzdrowiskiem w Polsce.

Rewelacyjna zarówno w smaku jak i działaniu, wysoko zmineralizowana , najzdrowsza naturalna woda mineralna , pochodząca wprost ze źródła „Perła Swoszowic”  - znacznie różni się składem od większości wód wydobywanych w naszym kraju: zawiera dużo siarczanów, wapnia i magnezu, mało natomiast w niej wodorowęglanów, sodu i chlorków.

WODA PERŁA SWOSZOWIC MOŻE BYĆ STOSOWANA DLA WSZYSTKICH LUDZI JAKO WODA MINERALNA CODZIENNEGO UŻYTKU DOSTARCZAJĄCA ORGANIZMOWI NIEZBĘDNYCH DO PRAWIDŁOWEGO FUNKCJONOWANIA SKŁADNIKÓW MINERALNYCH.

Perła Swoszowic to nasz krakowski lokalny skarb – najzdrowszy i niepowtarzalny SMAK MAŁOPOLSKI. W konfrontacji z globalnie dystrybuowanymi wodami wielkich sieci handlowych , wygrywa na wszystkich frontach. Właściwościami , smakiem, zawartością naturalnych składników mineralnych a przede wszystkim jest na miejscu w Krakowie i nie trzeba jej transportować na odległość setek kilometrów co w przypadku wód globalnych powoduje większe korki na drogach i większe zanieczyszczenie powietrza .Należy również dodać że warto pamiętać o starej maksymie- znanej z najstarszej chińskiej kuchni świata- że naszym organizmom najlepiej służy to co wyrosło w tym samym co my ekosystemie.
© Comarch SA 2017. All rights reserved Powered by Comarch e-Sklep ®