Kimbo - niepowtarzalny smak południa Włoch
w LokalnychPrzysmakach.

Od bieżącego tygodnia wprowadzamy do oferty niezwykłą kawę Kimbo, o niepowtarzalnym smaku i aromacie. Kawa Kimbo produkowana jest w samym sercu włoskiego espresso – Neapolu. 

Historia kawy Kimbo sięga połowy ubiegłego wieku kiedy to trzej bracia Francesco, Gerardo i Elio Rubino, zaczęli pracować jeszcze jako mali chłopcy pomagając ojcu w prowadzeniu kawiarni. W niedługim czasie kawa serwowana przez nich zyskała niezmierne uznanie. Kawa przygotowywana przez braci cieszyła się tak ogromnym powodzeniem, że postanowili oni oddać się bezgranicznie pasji zgłębiania tajemnic ukrytych w małych ziarenkach kawy. 

Pod koniec Drugiej Wojny Światowej otworzyli następną kawiarnię w Neapolu, a następnie w 1950 wybudowali małą  palarnię kawy. W tym okresie przyzwyczajenia Włochów zaczęły się zmieniać i stopniowo poczęto odchodzić od domowego palenia kawy na rzecz kawy już palonej, gotowej do bezpośredniego spożycia. 

 Nieustanne wysiłki w poszukiwaniu zadowalającego smaku i jakości były podstawą sukcesu. Dalsze poszukiwania doprowadziły do opracowania i zastosowania innowacyjnego systemu pakowania - kawa ziarnista nie była tylko palona i selekcjonowana, ale pakowana w metalowe hermetyczne opakowania, a wkrótce i w torby. Takie pakowanie hermetyczne gwarantowało i gwarantuje świeżość przez o wiele dłuższy czas niż tradycyjny sposób pakowania. Początkowo kawa była sprzedawana pod marką Café de Brasil a od 1971 roku wprowadzono nazwę Kimbo. Café de Brasil jest zaś producentem niezwykłej kawy Kimbo i kontynuatorem pasji i pracy braci Rubino, której niepowtarzalny smak ceniony jest smakoszy kawy na całym świecie 

 

Wystarczy skosztować jedną filiżankę, by zakochać się w tej kawie i być jej wiernym do końca życia.

 

Kawa Kimbo Aroma Gold jest doskonałą mieszanką najlepszych ziaren arabiki, które poddane zostały specjalnemu, precyzyjnemu wypaleniu. Wyselekcjonowane ziarna kontrolowane są na kilku etapach tak, aby zachować najwyższą jakość końcową produktu. Dzięki temu Aroma Gold to prawdziwa perełka wśród włoskich kaw. Miłośnicy kawy podkreślają, że pijąc tą kompozycje czują tradycyjne włoskie espresso o delikatnym smaku, z lekko wyczuwalną nutą czekolady i słodkawym posmakiem karmelu. Jest to kawa o średniej zawartości kofeiny, dzięki czemu można ją pić wielokrotnie w ciągu dnia. Co więcej, uniwersalnie zmielona, nadaje się do parzenia zarówno w ekspresach ciśnieniowych jak i przelewowych oraz kawiarkach. Delikatność, lekkość oraz aromatyczność - to główne cechy Kimbo Aroma Gold.

 

Kawa Kimbo Bio Organic Fairtrade jest to wyrafinowana ziarnista mieszanka o najwyższej jakości arabiki i robusty. Oba gatunki ziaren posiadają prestiżowe certyfikaty Fairtrade i Organic. Całość mieszanki charakteryzuje się intensywnym aromatem kwiatowym oraz migdałowym. Wyraźnie słodka i zrównoważona kompozycja doceniana jest przez koneserów kawy. Średnia zawartość kofeiny w blendzie sprawia, że Kimbo Bio Organic doda nam energii i zwiększy naszą koncentrację. Koneserzy kawy doceniają również pyszny smak jaki kompozycja ta tworzy z mlekiem. Specjały takie jak cappuccino czy latte będą smakowały rewelacyjnie z tą mieszanką ziaren! 

 

Skosztuj kawy Kimbo i poczuj niepowtarzanly smak południa Włoch