1) Czym jest i do czego służy Greentest i Greentest ECO?

Greentest jest to urządzenie pozwalające na ocenę zawartości substancji chemicznych w świeżych produktach roślinnych takich jak owoce, warzywa, grzyby oraz mięsie poprzez ocenę zawartości azotanów w badanym produkcie.


2) Dlaczego badamy azotany i co to mówi nam o nawożeniu?

Azotany są składnikiem roślinnych produktów rolnych, które wnikają do roślin w ramach nawożenia. Intensywne nawożenie pozwala na zwiększenie plonów, ale również pogarsza właściwości produktów. Azotany same w sobie są szkodliwe, a ich maksymalne dzienne spożycie jest określone przez WHO.

Dodatkowo azotany są wskaźnikiem – praktycznie nie zdarza się aby rolnik intensywnie nawożący swoją uprawę równie intensywnie nie używał pestycydów oraz innych środków chemicznych. Tym samym zwiększona ilość azotanów świadczy o ogólnym przesyceniu danego produktu składnikami chemicznymi .


3) Jak działa Greentest

Greentest mierzy stężenie różnych soli w produkcie i na podstawie proporcji w jakich one występują dla danego warzywa/owocu, wylicza zawartość azotanów w jego miąższu. Greentest sprawdza również zawartość azotanów w mięsie, co pozwala na ustalenie czy nie znalazły się tam w ramach hodowli danego zwierzęcia oraz pozwala ocenić, czy dana partia mięsa nie była nastrzykiwana substancjami konserwującymi.4) Jak używać Greentest.

Greentest używamy poprzez umieszczenie sondy w badanym produkcie, a następnie wciśnięcie przycisku rozpoczynającego test. Greentest w ciągu 3 sekund przeprowadzi test i go zinterpretuje. Oprócz normy dla danego produktu oraz wyniku testu na wyświetlaczu pojawi się kolor odpowiadający wynikowi naszego produktu

 • zielony – norma dla tego produktu nie została przekroczona
 • pomarańczowy – poziom powyżej normy
 • czerwony – norma została znacznie przekroczona
 • UWAGA! Pomiar jest prawidłowy dla produktów surowych – nie przetworzonych termicznie, gdyż w trakcie podgrzewania z azotanów powstaje bardzo wiele silnie toksycznych związków tym samym wynik może być zafałszowany, a stężenie azotanów dużo wyższe niż pokazał nam wyświetlacz.


  5) Greentest sprawdzi również promieniowanie.

  Greentest ECO posiada wbudowany licznik geigera-müllera i pozwala na mierzenie promieniowania tła dla wszystkich produktów spożywczych i nie tylko. Miernik znajduje się w prawej części urządzenia. Wystarczy tylko przysunąć urządzenie niedaleko od badanego obiektu i po paru sekundach odczytać wynik.

  Badanie promieniowania jest możliwe jak z każdym innym licznikiem geigera-müllera i może dotyczyć wszystkich miejsc i przedmiotów (materiały budowlane, zabawki, drewno itp.).Nadmiar promieniowania prowadzi do przedwczesnego starzenia się osłabienia wzroku, nadmiernego niepokoju, nadciśnienia oraz zaburzenia rozwoju u dzieci.


  6) Greentest sprawdzi także twardość wody którą używasz.

  Podczas picia wody ważne jest zachowanie równowagi między twardą i miękką wodą. Stałe spożywanie twardej wody może mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Następuje wypłukiwanie z organizmu składników odżywczych co może zaszkodzić układowi trawiennemu, prowadzić do choroby stawów, mieć negatywny wpływ na skórę, układ sercowo-naczyniowy i prowadzić do poważnych problemów z pracą nerek i oddawaniem moczu.


  7) Jak wygląda Greentest i jego codzienne użytkowanie?

  Greentest jest wyposażony w wyświetlacz dotykowy oraz baterię litowo-jonową ładowaną poprzez złącze microUSB. Zestaw zawiera urządzenie, ładowarkę USB, przewód USB-microUSB, pokrowiec, instrukcję oraz kartę gwarancyjną. Urządzenie jak i instrukcja jest w języku POLSKIM. Na urządzenie jest 12 miesięczna gwarancja producenta oraz polskiego importera.


  8) Czy działanie Greentest jest potwierdzone certyfikatami?

  Tak, badania skuteczności działania urządzenia zostały potwierdzone certyfikatami.


  9) Jakie warzywa i owoce można przebadać przy pomocy Greentestu.

  Przy pomocy Greentestu można przebadać: morelę, avokado, jabłko, sałatę, szparagi, banan, burak, paprykę, tykwę, brokuły, kapustę, marchew, kalafior, seler, owoce cytrusowe, wiśnię, orzech kokosowy, rzodkiewkę, kapustę chińską, kukurydzę, ogórek, durian, bakłażan, czosnek, imbir, winogrona, zieloną sałatę, gujawę kiwi, liczi, longan, mango, grzyby, nektarynkę, cebulę, pak choi, papayę, brzoskwinię, gruszkę, persy monę, ananas, śliwę, ziemniak, dynię, czerwony ziemniak, truskawkę, pomidor, arbuz, melon


  Kup Greentest w lokalnychprzysmakach  © Comarch SA 2017. All rights reserved Powered by Comarch e-Sklep ®