> Festiwal smaku
Festiwal smaku

Żyjemy w ciekawych czasach. Z jednej strony możemy zaobserwować, jak nasz rynek dosłownie pęka w szwach od wielkiego bogactwa różnorodnych produktów. To już nie tylko polskie wyroby, ale także artykuły sprowadzane z najdalszych zakątków świata. Obecnie w zasadzie wszystko mamy na wyciągnięcie ręki i możemy cieszyć się najróżniejszymi, również najbardziej luksusowymi, smakami. Ale czy jednocześnie sami dobrze znamy swoją rodzimą kuchnię?

Pomysł na Festiwal Smaku

Właśnie na to pytanie stara się odpowiedzieć organizowany już wiele razy Festiwal Smaku. Choć w sumie można już teraz skonstatować, że najprawdopodobniej nikt z nas tak naprawdę nie poznał pełni tego wspaniałego bogactwa, jakie przez wieki wypracowała polska sztuka kulinarna. A przecież jest to ważny element naszej historii, kultury i narodowej tożsamości. Na pewno jest wiele potraw, napojów czy smakołyków, które wywodzą się z Polski, ale których my sami jeszcze nie znamy. Szereg innych też warto odkryć na nowo, o ile są przygotowywane nie metodami przemysłowymi, a tradycyjnymi, przekazywanymi z pokolenia na pokolenia. Właśnie takie produkty promuje wspomniany Festiwal Smaku.

Festiwal Smaku to impreza dla każdego

Festiwal Smaku to nie jest jednorazowe wydarzenie. Jest on organizowany cyklicznie, dzięki czemu każdy może sobie wcześniej zaplanować w kalendarzu udział w tej imprezie. A na pewno nie będzie to czas stracony. Festiwal Smaku jest bowiem nie tylko ciekawostką oraz atrakcją dla turystów ceniących sobie dobre i zdrowe jedzenie. Jest też swoistym przewodnikiem po polskich tradycjach kulinarnych, które dodatkowo wiążą się z dziejami ziem polskich i różnymi odrębnościami pomiędzy poszczególnymi regionami naszego, bądź, co bądź, barwnego kraju.

Dzięki udziałowi w tej imprezie możemy też nauczyć się doceniać jedzenie i zwracać większą uwagę na jego walory smakowe oraz zdrowotne. Z pewnością będzie to też ciekawa lekcja dla naszych dzieci, które też powinny wiedzieć, co przy dzisiejszym natłoku różnych sztucznych produktów naprawdę warto jeść.

© Comarch SA 2017. All rights reserved Powered by Comarch e-Sklep ®